Menüler

DSİ’den Yardım Eli

05.04.2019

      

1963 yılında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarının başlattığı ve her yıl gönüllülük esasına göre artarak devam ettirdiği “Köy Okullarına Yardım Kampanyası” ile eğitim çağındaki öğrencilerimizin temel ihtiyaçları  karşılanıyor.

   
 

   

 

   


Genel Müdürlüğümüz yaptığı çalışmalarla Ülkemize kazandırdığı önemli projelerin yanında, öğrencilerimize kırtasiye ve giyim yardımı gibi sosyal alandaki yardımlaşma faaliyetlerini de gönüllülük çerçevesinde Jeoteknik Hizmetler ve YAS Daire Başkanlığı öncülüğünde sürdürüyor.

     
 

   

 

   


DSİ çalışanlarının sosyal sorumluluk kabul ederek başlattığı öğrenci yardımları bu sene Van Saray Değirmigöl Köyü İlkokulu öğrencilerine yapıldı. DSİ çalışanlarından  toplanan yardım malzemeleri, DSİ 17. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle Değirmigöl İlkokulu öğrencilerine dağıtıldı. Törene; DSİ 17. Bölge Müdürü Yunis Şenol, Saray Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Şefik Şensoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Elfesiyar Duyar, Emlak Kamulaştırma Şube  Müdürü Remzi Levent, Destek Hizmetleri Şube Müdürü Murat Avcı, DSİ Genel Müdürlüğü personellerinden Gül Ertekin, Mehtap Gül, Gülfiraz Recep, Hayriye Yol ve Dilek Efecik, Kurum çalışanları, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katılım sağladı.