22 MART DÜNYA SU GÜNÜ RESİM, KOMPOZİSYON, AFİŞ VE FOTOĞRAF YARIŞMALARI

16.01.2024 / Gösterim Sayısı : 350 / Arşiv

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, her yılın 22 Mart gününün "Dünya Su Günü" olarak kutlanmasını kararlaştırmıştır. Dünya Su Günü her yıl farklı konu başlıkları altında kutlanmakta olup, 2024 yılı için konu başlığı "Barış İçin Sudan Faydalanmak" olarak belirlenmiştir.

22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle konunun öneminin genç nesillere benimsetilerek, bilgi düzeyinin artırılmasına yönelik hususların çeşitli faaliyetlerle işlenmesinin uygun olacağı düşünülmektedir.

Bu nedenle Eskişehir, Sakarya, Bilecik ve Kütahya illerindeki ortaokulların 7. ve 8. sınıfları arasında  "Barış İçin Sudan Faydalanmak" konulu “Resim ve Kompozisyon Yarışması” düzenlenecek olup; öğrencilerin hazırladıkları resim ve kompozisyon çalışmalarının tümü, ekte bulunan “Başvuru Formu”, “Veli İzin Belgesi” ve “Açık Rıza Onayı” doldurulmuş ve şartnamelerdeki katılım şartları ile diğer hususlar dikkate alınarak, Bölge Müdürlüğümüz Seçici Kurulu tarafından değerlendirilmesi için okul idaresi tarafından 09.02.2024 tarihinde Bölge Müdürlüğümüzde olacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

Yine bu amaçla isteyen herkesin katılabileceği " Barış İçin Sudan Faydalanmak " konulu “Afiş ve Fotoğraf Yarışması” düzenlenmiştir.

Yarışma koşulları ekte gönderilmiş olup, yarışmaya katılacak eserlerin 16.02.2024 tarihi mesai bitimine kadar “Katılım Formu ve Taahhütname”, “Muvafakatname”yi doldurarak imzalı şekilde eserleri ile birlikte dunyasugunu@dsi.gov.tr adresine bağlantıya sahip olan herkes ibaresi seçilerek Google Drive ile e-mail göndermesi gerekmektedir. Kargo ve elden teslim başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

İlgililere ilanen duyurulur.