DSİ GENEL MÜDÜRÜ YILDIZ, HAKKARİ’DE İNCELEMELERDE BULUNDU.

29.10.2021 / Gösterim Sayısı : 611 / Arşiv

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya YILDIZ bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Hakkari’ye geldi.

Genel Müdür YILDIZ’a incelemelerinde, Bölge Müdürü Ayhan ŞAHNA, Bölge Müdür Yardımcısı Suat ARVAS, Hakkari Şube Müdürü Abdulkerim AYKUT ile teknik ekip ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

Hakkaride ilk olarak DSİ Hakkari Şube Müdürlüğünü ziyaret eden Genel Müdür YILDIZ, Hakkari  ilinde devam eden projelerin durumu hakkında bilgi aldı.

Genel Müdür YILDIZ ve beraberindeki heyet ardından Hakkari İli Yüksekova İlçe Kaymakamı Sn.Resul ÖZDEMİR'i makamında ziyaret ederek Yüksekova İlçesi yatırımlarını istişare etti.Yüksekova İlçesinin 2045 yılına kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayacak olan Hakkari Yüksekova İçme Suyu İnşaatı ile Hakkari Yüksekova İlçe Merkezi Taşkın Koruma ( Dilimli Barajı Mansap Düzenlemesi)  inşaatlarında incelemelerde bulunan YILDIZ çalışmalarda gelinen seviye hakkında bilgi aldı.


Genel Müdür Kaya YILDIZ , Bölge Müdürü Ayhan ŞAHNA ve Bölge Müdür Yardımcısı Suat ARVAS ile birlikte Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sn.Mehmet Emin BİLMEZ'i makamında ziyaret ederek, Bölge Müdürlüğümüz yatırımları ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.